Kristyjan
Chocolatiers

Ukázka 1

Kristyjan Chocolatiers je rodinná čokoládovna zakládající si na nekompromisní kvalitě a originálním designu. Jsem autorem jejich loga, brandu, obalového designu, označení provozovny, grafických prvků v interiéru a podílel jsem se i na tvorbě samotného jména čokoládovny.

Ukázka 2

Od začátku mi šlo především o vystihnutí společného úsilí Kristýny a Jana. Relativně rychle jsme se shodli na jménu Kristyjan, které propojuje jejich křestní jména. Tuto společnou vazbu jsem zdůraznil grafickým spojením znaků „Y“ a „J“, což i při vyslovení člověk nevědomky dělá. Tento výsledný symbol pak ve vizuálním stylu tvoří jasné pojítko napříč všemi výstupy.

Ukázka 3

Vizuální styl je inspirován samotnými produkty a kombinuje základní barevnost logotypu s hravou barevností pralinek a například obaly na tabulkovou čokoládu vychází z formy, do které se odlévají, ta tvoří diamantový vzor. Ten se pak propsal i na další výstupy, například na výraznou, ručně malovanou stěnu v prodejně, kterou má na svědomí Roman Fenik nebo webu od Bitworks.

Ukázka 4
Velice rádi a upřímně doporučíme Ondru dále, je nejen skvělý grafik, kterému rozhodně nechybí individuální přístup, ale i skvělý člověk.

Kristýna Bednářová
Ukázka 5
Ukázka 6
Ukázka 7
Ukázka 8
Ukázka 9
Ukázka 10
Ukázka 11
Ukázka 12
Ukázka 13
Ukázka 14
Ukázka 15
Ukázka 16
Ukázka 17
Když jsme se s manželem rozhodli založit rodinnou čokoládovnu, neměli jsme ještě vymyšlený název či představu o logu, oslovili jsme Ondru Musila, jehož portfolio nás okamžitě oslovilo. Po nespočtech emailů, telefonátů i osobních schůzek, kde jsme se navzájem poznávali, řešili, kdo jsme, co budujeme a jak jsme se k tomu dostali, stejně tak Ondrových věcných poznámkách a nápadech, jsme se dopracovali k názvu, který je pro nás unikátní. Jak se ukázalo, v jednoduchosti je krása a v názvu naší čokoládovny jsme prostě propojili naše jména, jakožto manžele: Kristýna a Jan.

Ondra ho dovedl k dokonalosti ztvárněním loga a celého logotypu Kristyjan Chocolatiers, kde krásně propojil naše jména spojením Y a J. Díky oboustranné spokojenosti a symbióze, jsme se s Ondrou pustili do komplexního zpracování grafiky, obalových materiálů i prvků v interiéru. Ve výsledku je kompletní design propojený s našimi produkty, jak barevně, tak i tvarově a promítá se i v interiéru. Ze strany Ondry se nejednalo jen o grafické zpracování, ale komplexní řešení návrhů, výsekových forem, doporučování jeho prověřených dodavatelů, dodání do tiskáren i testovaní tiskových materiálů. Nutno podotknout, že se i významně podílel na tvorbě našeho webu.

Spolupráce s Ondrou je z naší strany na dlouhodobé bázi, řešíme s ním dále grafické zpracování zakázkové výroby a veškeré grafické materiály pro náš provoz.

Mrknout na další tvorbu

Chci vidět více